Pri organizaciji in izvedbi vsake prireditve se vedno srečujemo s problemom ločenega zbiranja odpadkov. Kar precej časa smo iskali zamisli, kako bi ta problem čim bolj enostavno in cenovno sprejemljivo rešili. Po iskanju rešitev na trgu in preverjanju različnih idej smo se odločili, da zbiralnik za prireditve oz. prototip zbiralnika izdelamo kar sami. Ker je bil prvi tako izdelani zbiralnik v našem okolju zelo dobro sprejet, smo se odločili, da jih izdelamo še več. Poleg tega pa jih oblepimo še z nalepkami v skladu z namenom oz. logotipom prireditve. Dogovorili smo se, da bomo prvi skupni test izvedli v okviru Evropskega prvenstva invalidov v namiznem tenisu, ki je potekalo konec septembra v dvorani Tri lilije v Laškem. V dvorano smo v ta namen namestili štiri zabojnike za ločeno zbiranje odpadkov, preko katerih smo zbirali mešano odpadno embalažo in mešane komunalne odpadke. Na osnovi izkušenj, pridobljenih na tem prvenstvu, se bomo odločili o primernosti takšne rešitve še za druge prireditve, ki se bodo v prihodnosti izvajale v občini Laško.
izdelava zabojnikov1izdelava zabojnikov2

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Komunala Laško izdelala zabojnik za ločeno zbiranje odpadkov na prireditvah (Laški bilten št.: 62/2017)