Dvigala v večstanovanjskih objektih (Laški bilten št.: 64/2018)

V objektih, kjer so že opravljena vsa večja vzdrževalna dela, se vedno več lastnikov odloča za izgradnjo osebnega dvigala. Tako sta se v letošnjem letu zaključili dve investiciji v objektu Rimska cesta 4a in Poženelova 3 v Laškem.

Dvigalo v večstanovanjskem objektu porabnikom omogoči večjo mobilnost in je idealna rešitev za starejše ljudi in tudi za vse ostale, ki si želijo več udobja.

Za vgradnjo dvigala v svetlobnem jašku stanovanjske stavbe je potrebno pridobiti soglasje etažnih lastnikov, katerih solastniški deleži na stavbi presegajo 75 odstotkov, če gre za izboljšave, za katere ni treba pridobiti gradbenega dovoljenja, pomenijo pa vgraditev novih naprav (npr. dvigalo). Če pa je potrebno za zgoraj navedena dela pridobiti gradbeno dovoljenje, je potrebno soglasje vseh etažnih lastnikov v stavbi, torej 100-odstotno soglasje.

Vrednost investicije osebnega dvigala je odvisna od vrste dvigala in gradbenih del, ki jih je potrebno izvesti. Lastniki so tako za celotno investicijo v povprečju namenili 1.680,00 evrov na posamezno stanovanje, odvisno od velikosti stanovanja. Na mesec pa taka izgradnja dvigala pomeni dodatne stroške v višini od 4 do 6 evrov.
dvigalo 18 01
Poženelova 3
dvigalo 18 02
 Rimska cesta 4A