Komunala Laško je v začetku letošnjega leta izvedla javno naročilo za dobavo komunalnega vozila za zbiranje, stiskanje in prevoz odpadkov. Kot najugodnejši ponudnik je bilo izbrano podjetje JUST, d. o. o., iz Ljubljane. Vrednost investicije je znašala 177.700 EUR brez DDV. V ceni investicije je bila dobava šasije oz. podvozja vozila ter komunalna nadgradnja vozila za zbiranje in stiskanje odpadkov. Dobava vozila je bila izvedena pred iztekom pogodbenega roka.

Prvič v zgodovini podjetja smo za potrebe zbiranja in odvoza odpadkov nabavili novo triosno komunalno vozilo, ki ima v primerjavi z ostalimi dvoosnimi vozili poleg večje velikosti podvozja in večje kapacitete nadgradnje tudi večjo okretnost. Novo komunalno vozilo poganja dizelski motor (Euro 6) z močjo 338 KW (460 KM). Vozilo ima pogon na štiri kolesa, skupno nosilnost 28 ton in kapaciteto nadgradnje 20 m3 ter omogoča zbiranje in prevažanje komunalnih odpadkov, manjših kosovnih in drugih ločeno zbranih odpadkov (papir, steklo, embalaža ipd.). Stresalni mehanizem omogoča praznjenje vseh vrst posod oz. zabojnikov. Čas praznjenja zabojnika (dvig/spust) znaša 6–12 s, odvisno od vrste in teže zabojnika. Vozilo ima poseben krmilni sistem, ki pripomore k nižji porabi goriva in zmanjšanju emisij hrupa v primerjavi z ostalimi vozili, in je izdelano v skladu s Pravilnikom o varnosti strojev in zahtevami harmoniziranega standarda SIST EN 1501 za vozila za zbiranje odpadkov s stresalniki.

Svečana primopredaja vozila je potekala v začetku avgusta na sedežu Komunale Laško. Trak so svečano prerezali župan Občine Laško Franc Zdolšek, predsednik nadzornega sveta podjetja Marjan Kozmus in direktor podjetja Tomaž Novak. Svečanega dogodka primopredaje so se udeležili zaposleni delavci Komunale Laško, predstavniki občinske uprave ter nadzornega sveta podjetja in občani, ki bivajo v neposredni bližini sedeža podjetja.
bilten 67 002Od leve proti desni. Andrej Ilijevec, Ivan Verbovšek, Marjan Salobir,
Tomaž Novak, Franc Zdolšek in Marjan Kozmus.

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Komunala Laško ima novo triosno vozilo za zbiranje, stiskanje in prevoz odpadkov (Laški bilten št.: 67/2018)