Pri pobrateni Občini Trstenik ob njihovem občinskem prazniku

Na povabilo pobratene Občine Trstenik se je delegacija Občine Laško in Komunale Laško udeležila svečane proslave ob prazniku Občine Trstenik in praznovanju zmage ob 100-letnici konca 1. svetovne vojne. Na svečani proslavi je potekala tudi slavnostna seja Skupščine Občine Trstenik, ki ji je sledila podelitev priznanj in zahval. Med prejemniki zahval je bila tudi Občina Laško, ki je prejela zahvalo za izredno dobro sodelovanje in uspešno nadgradnjo odnosov na vseh področjih družbenega in javnega življenja med Občino Laško in Občino Trstenik. Zahvalo za nesebično pomoč in pomembno donacijo Občini Trstenik pa je prejela tudi Komunala Laško, ki je Komunalnemu podjetju Komstan donirala starejše komunalo vozilo za zbiranje in odvoz odpadkov. V okviru obiska, ki potekal v prijateljskem vzdušju, so potekali tudi razgovori o nadaljnjem partnerskem sodelovanju pri evropskih razvojnih projektih ter sodelovanju med zainteresiranimi podjetji, organizacijami in društvi.

Skupščini Občine Laško in Občine Trstenik sta Listino o sklenitvi pobratimstva podpisali v letu 1971 kot spomin na čas 2. svetovne vojne, ko je bilo precej Laščanov izseljenih v Srbijo, kjer so jih domačini prijazno sprejeli. V vsem teh letih se je med posamezniki iz obeh mest stkalo nešteto prijateljstev, ki ohranjajo vez med obema narodoma in odpirajo možnosti še boljšega sodelovanja v prihodnjem. Ob njihovem prazniku jim iz srca čestitamo in želimo še veliko uspehov.

Trestenik 1
Delegacija iz Laškega na proslavi Občine Trstenik

Trestenik 2
Ljubiša Marković in Sandra Barachini z zahvalo Občini Laško