Sporočanje okvar na javni razsvetljavi (Laški bilten št.: 79/2020)

Glede vzdrževanja javne razsvetljave je bilo v preteklosti opravljenega veliko dela, o čemer priča tudi preko tisoč različnih svetlobnih teles po celotni občini Laško.

V preteklosti so investicijska oz. obnovitvena dela na javni razsvetljavi izvajala različna podjetja z različnim strokovnim potencialom. Komunala Laško pa je izvajala zgolj manjša vzdrževalna dela, predvsem pa zamenjavo sijalk. Zaradi pomanjkljive tehnične opreme, manjka strokovnega kadra in iz varnostnih razlogov so dela za nas izvajala domača elektro podjetja. Zaradi nemalokrat zamudne komunikacije od trenutka prijave okvare do odprave le-te, s tem povezanih daljših odzivnih rokov ter večjega števila reklamacij, smo se pred časom odločili, da se manj zahtevnih vzdrževalnih del lotimo sami z lastnim kadrom, osnovnimi sredstvi in tehnično opremo. V okviru tega smo v preteklem letu zaposlili električarja, nabavili vozilo z dvižno košaro in ustrezno opremo. Na osnovi do sedaj opravljenega dela so bili odzivi širše javnosti in Občine Laško kot lastnika pozitivni, saj se vsa vzdrževalna dela izvajajo kakovostno, predvsem pa bistveno hitreje, o čemer pričajo odzivni časi, ki so v večini primerov krajši od treh dni. Občasno prihaja do zastojev, največkrat, ko je za odpravo napake potreben zahtevnejši poseg ali pa gre za investicijsko zahtevnejša opravila, za katera so predhodno potrebna ustrezna naročila Občine Laško in takih del v večini primerov ne izvaja Komunala Laško. V takih primerih se kljub dobronamernim večkratnim obvestilom naših občanov na pozive ne moremo odzvati, dokler se ne izvedejo prej omenjena dela. V preteklosti je bilo na tem področju tudi nekaj donacij mestu, izvajale so se različne udarniške akcije, o katerih pa akterjev ni več, pa tudi dokumentacije o tem ni.

sporocanje okvar na javni razsvetljavi 1 sporocanje okvar na javni razsvetljavi 2

Vse občane vljudno naprošamo, da vse svoje ugotovitve glede nepravilnosti oz. nedelovanja javne razsvetljave še naprej sporočajo preko avtomatskega telefonskega odzivnika Občine Laško na številko 031 395 900 in pri tem navedejo oznako javne razsvetljave, ki je zapisana na nalepki ali vsaj čimbolj natančen opis lokacije napake. Na to številko lahko občani preko zvočnega zapisa javijo tudi druge vrste napak na javni razsvetljavi. Poleg avtomatskega zvočnega javljanja napak pa lahko občani napake javljajo tudi preko posebnega obrazca, ki se nahaja na spletnih straneh Komunale Laško: www.komunala-lasko.si/jr-okvara.

Ne glede na izbrani način javljanja okvare pa naj ustno ali pisno obvestilo vsebuje čim bolj natančno lokacijo okvare svetlobne ali druge naprave javne razsvetljave, da bo okvaro ali drugo pomanjkljivost možno čimprej tudi odpraviti. S skupnimi močmi se bomo še naprej trudili, da bodo naša mesta in kraji ustrezno razsvetljeni.

Tomaž Novak, direktor

Komunala Laško d.o.o. Obvestila Obvestila Sporočanje okvar na javni razsvetljavi (Laški bilten št.: 79/2020)